Wskazówki dla osób, które chcą się uczyć języka włoskiego

Język włoski to język romański, zresztą podobnie jak francuski czy hiszpański. Podstawą tego języka jest łacina. Gdzie używa się języka Włoskiego?

O nauce języka włoskiego

Włoski jest w wymienionych poniżej krajach językiem urzędowym:

  • Włochy,
  • Słowenia,
  • Watykan,
  • Chorwacja,
  • Szwajcaria.

Istnieją osoby, które pragną się nauczyć języka włoskiego, a nie tylko angielskiego. Do czego jest potrzebny język włoski uczącym się właśnie tego języka? Różnie to bywa – jedni uczą się z ciekawości samego języka, inny zaś do pracy jako tłumacz.

Jak nauczyć się języka włoskiego w sposób tradycyjny?

Czyli z podręcznika, których dostępnych jest sporo na naszym rynku. Podręcznik należy dopasować do poziomu znajomości języka, tylko w żadnym stopniu nie zaniżaj własnych umiejętności. Wyposaż się w podręcznik, zeszyt ćwiczeń i w rozmówki polsko-włoskie oraz książkę do gramatyki.

A może warto skorzystać z lekcji indywidualnych lub szkoły językowej?

Nauka właśnie z nauczycielem polega na skupieniu właśnie na nim, ponieważ to właśnie on prawidłowo nas nauczy języka włoskiego. Nauczyciel dostrzeże jakie robisz błędy, a w czym jesteś dobry. A lekcje indywidualne należą do ciebie to ty decydujesz jaki chcesz materiał przerobić i co ci idzie nie tak. W tym przypadku masz gwarancję, ze lekcja należy tylko do ciebie, nauczyciel poświęci się tylko tobie.

Kilka wskazówek, jak szybko się nauczyć języka?

  1. Pamiętaj o codziennym nawyku, czyli codziennie miej kontakt z językiem, codziennie czytaj, rozwiązuj zadania. Naukowo jest to udowodnione badaniami opublikowanymi na stronie www.naukowcy.pl, że regularne lekcje dużo dają podczas nauki języka obcego.
  2. Nauka poprzez słuchanie włącz płytę w włoskim językiem lub oglądaj filmy.
  3. Wyłapuj nowe słówka i je przepisuj kilka razy by szybciej się wpajały.
  4. Dużo oglądaj, dużo czytaj  książki może to być opowiadanie nawet dla dzieci.
  5. Gramatyka z odsłuchaniem tak, by samemu rozróżniać czasy.
  6. Motywacja jest najważniejsza z tych wszystkich punktów. Nie poddawaj się nawet, gdy czujesz, że to nie dla ciebie język.

Wiadomo, że kiedy zaczynamy naukę z językiem obcym to niemal  zawsze jest ciężko. Pamiętaj o motywacji czy samozaangażowaniu, które pomoże ci w nauce. Może dziwnie to zabrzmi, ale język polski ma dużo wspólnego z włoskim. Oczywiście nie każdemu mogłoby się to wydawać. Dodajmy, że archeolodzy odkryli kilka dowodów obecności rzymskich legionistów na terenie Polski.